Семінар-практикум директорів шкіл
Зарічанський ЗЗСО І ст.
Тема. Реалізація проекту “Створення якісного освітнього середовища у початковій школі” відповідно до Нової української школи та нового Державного стандарту початкової освіти.
З презентацією виступила завідувач Зарічанського ЗЗСО І ст. Криса Іванна Станіславівна, в якій було розкрито мету повної загальної освіти, ключові компетентності, звернула свою увагу на спільні вміння які необхідні для реалізації всіх компетентностей. Пояснила значення освітнього середовища, що це сукупність об’єктивних зовнішніх умов, факторів, соціальних об’єктів, необхідних для успішного функціонування освіти. Освіта об’єднує навчання, виховання та розвиток. Було пояснено про статус початкової освіти – освіта першого рівня , названо категорії учасників освітнього процесу, їхні права та обов’язки. В рамках впровадження проекту Нова українська школа, вчителі початкових класів є першими “агентами змін”. На даний час Зарічанський ЗЗСО І ст. тісно співпрацює з закладами культури і церквою. Ми пам’ятаємо, що випускник Нової української школи - це сформована особистість, патріот, інноватор .
Учасникам семінару, учителем першого класу Шулігою Галиною Ярославівною, було теоретично пояснено значення ранкових зустрічей та практично представлено.
Реалізуючи вміння висловлювати свою думку усно і письмово , здатність співпрацювати з іншими, підвищувати самооцінку учня, вчитель Пенхерська Ірина Володимирівна, провела урок прес-конференцію, використовуючи нову практичну діяльність “ Крісло автора” на тему: “Міцна сім’я, міцна родина - міцна і наша Україна”.
Однією із компетентностей Нової української школи є вільне володіння українською мовою. Вчителем Кадило Уляною Михайлівною, презентовано макет книги “Наша мова калинова”. Переглядаючи яку, діти збагачують свої знання про українську мову. В книзі розміщені мовні ігри та ребуси, цікаві факти про мову, вислови відомих людей, українські слова у світі, слова-фразеологізми у малюнках, пишемо і говоримо правильно.
Підсумком семінару-практикуму було побажання дітей гостям добра , любові , миру, милосердя. На згадку було подаровано обереги-долоньки “Розведи біду чужу руками, не пройди, коли комусь болить”
|